Teksti suurus:
A A A

Rapla ringkonna naised noppisid Naiskodukaitse koormusmatkalt kaksikvõidu

05.05.2017
Lääne- ja Harjumaal toimunud Naiskodukaitse 21. koormusmatka võitis Rapla I võistkond, teise koha saavutas Rapla II ja kolmanda koha Valgamaa naiskond.
Sel aastal olid võistluse ilmastikuolud rasked ja 28. aprillil kevadistes oludes alguse saanud koormusmatk lõppes 30. aprillil lumetormis. Naiskodukaitse Lääne ringkonna instruktori Svetlana Mustkivi sõnul võttis korraldusmeeskond jooksvalt vastu kiire otsuse, et võistluse kolm viimast kontrollpunktid tuleb ära jätta, nõnda et kõik rajale jäänud võistkonnad enne ööpimedat metsast välja saaks.

Linnulennult 45 kilomeetrisel rajal läbisid võistkonnad kontrollpunkte, kus tuli näidata esmaabi- ja orienteerumisoskusi, laskmistäpsust ning lahendada side- ja luureülesandeid. Rajale startinud 18 naiskonnast lõpetas 9 võistkonda.

Naiskodukaitse koormusmatka eesmärgiks on läbi aastate olnud liikmete ühtsustunde ja aktiivsuse tõstmine, sõdurioskuste ja –teadmiste kontrollimine ning sportlike eluviiside propageerimine. Naiskodukaitse koormusmatka võitjatiim kindlustab endale pääsu Admiral Pitka luureretkele.