Teksti suurus:
A A A

Ilusat maleva aastapäeva!

12.04.2021
Mälestus pidudest hakkab juba tuhmuma, seda enam ootame teiega kokkusaamist pikisilmi, kuid veel tuleb oodata.
Tänasel maleva 31. aastapäeval mõtlen, mille üle tänulik olla:
• Meil on kindel liikmeskond, mis küll vaikselt kahanenud, kuid ka administreerimisvõimekuse suurenemise tõttu - “tühjalt tiksujaid” Rapla malevas ei leidu!
• Meil on hea koostöö valdade, politsei-, päästeameti ja teiste Raplamaa asutustega. Olgu selle kinnituseks kasvõi praegustes keerulistes tingimustes monoliitselt tegutsev maakonna kriisikomisjon.
• Meil on tublid noortejuhid, kes koostöös maleva allüksustega korraldavad noorkotkastele ja kodutütardele vingeid laagreid, koondusi, üritusi. Kust mujalt noored isamaalise ja teotahtelise vaimu saavad, kui mitte oma eeskujudelt?
• Meil on tegusad Naiskodukaitse Rapla ringkonna naised, kes innovaatiliselt leiavad uusi lahendusi ja toetavad malevat elanikkonna kaitsel, kuid samas propageerivad ka sportlikku eluviisi ja aktiivset ellusuhtumist.
• Meil on väljaõppinud allüksused, kes tõsiseimas kriisis, sõjas on valmis täitma oma ülesandeid.
• Meil on kokkuhoidev vennaskond. Meil on malev. Rapla malev!

Ajad on keerulised ja imelikud. Küsimusi on rohkem kui vastuseid. Neil hetkedel on hea mõelda ja olla tänulik asjadele, mis on kindlad, üks neist on– KAITSELIIT ning meie kogukond. Isegi kui me oleme poliitikas ja meditsiinis eri arvamustel, siis märksõna „kaitseliit“ paneb meid tegutsema Johan Pitka sõnastatud Kaitseliidu deviisi kohaselt: „Ausa tahtega isamaa heaks!“

Laulusalm ütleb, et „Sööge saia, sööge liha, jätke jonn ja jätke viha!“.
Ei taha propageerida nisutoodete tarbimist ja liha vitsutamist, aga täna õhtul leidke see rahulikum hetk ja mõelge oma toredate kamraadide, relvavendade ja -õdede peale Rapla malevas.
Mõelge koos läbielatud seikustele, õppustele. Ühiselt on tühja kõhuga kuivtoidupaki sisu hea maitsenud ja retke unepuudus ületatud. Ühiselt on saavutatud lasketreeningul täpsus ja tõstetud karikaid peakohale. Kui mingigi „pilt hakkas jooksma“, siis Sa oledki RAPLA MALEV!

Aitäh Sulle panustamast! Ühiselt edasi. Juba paistavad päiksekiired ning ka ühiselt tähistamise päev.

Ilusat maleva aastapäeva!

-pealik-