Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu perepäevade üldvõitja on Rapla malev!

23.08.2021
13.-15. augustil toimusid Kaitseliidu perepäevad Võrumaal Uhtjärve nõiariigis. Kaitseliidu perepäevade näol on tegemist üle-aastati toimuva üritusega, kus üle terve Eesti tulevad malevad kokku, et üheskoos veeta mõnusalt aega ja võtta üksteiselt mõõtu.
Kaitseliidu taastamisjärgselt olid Kaitseliidu päevad pigem militaarsemat laadi, sh koos relvade ja vormiga, kuid aastate möödudes on päevad muutunud üha perekesksemaks ning meelelahutuslikumaks. Vaatamata meelelahutusele on alati perepäevadel võetud üksteiselt mõõtu.
 
Kunagi koostatud perepäevade juhendi järgi jääb rändauhind sellele malevale, kes kolm aastat järjest on suvepäevad ära võitnud. Ju koostajad arvasid, et seda ei juhtu. Rapla aga võttis end kokku ja nii kaunistabki alates 2006. aastast imposantne mõõk maleva staapi.
 
Pärast seda on antud välja igal aastal võitja malevale karikas. Sel aastal koosnes mõõduvõtmine seitsmest võistlusest: rammumees, kummitõmme, võrkpall, kontorijalgpall, malevapealike võistlus, kalapüük, malevapealike võistlus.
Kuigi Rapla malev sai esikoha ainult ühel alal – kummitõmbamises- selleks oli võistlus, kus esikoha sai see, kes venitas posti külge kinnitatud kummi kõige kaugemale, olime ühed vähesed, kes panid välja võistkonna igal alal, nii saimegi mälumängus teise koha, pealike võistlusel kolmanda, võrkpallis ja konitorijalgpallis neljanda. Lõpuks selguski, et Kaitseliidu perepäevade üldvõitjaks punktide järgi tuli Rapla malev.
 
Tänud kõigile kaasaaitajatele ja kaitseme tiitlit Kaitseliidu perepäevadel 2023!