Teksti suurus:
A A A

Laskesportlaste edukas nädalavahetus Soomes

02.09.2019
01.Sept 2019 toimus Soomes XIX Heikki Tuokko laskevõistlus.
Võistlust korraldatakse aastast 2000. Võistlustel osalevad enamasti soome reservväelased ja hobilaskurid. Seekordsel võistlusel oli võistlejaid alla 90, kuid tavaliselt küündib arv 120 võistlejani.
 
Heikki Tuokko laskevõistlusele kutsusid meid relvavennad Nurmijärvilt, siinkohal nimetan ära meie soome sõbra ja Rapla maleva toetajaliikme Hannu Hyvämäki, kes oli üks külla kutsujaist.

Kuna Heikki Tuokko võistlus ise on pühapäeval siis on traditsiooniks saanud ,et laupäevasel päeval korraldavad soome sõbrad meile vabas õhkkonnas erinevaid laskmisi ja harjutusi, õhtul tehakse sauna ja arutatakse maailma asju.

Võistlus koosneb kahest osast. Esimeses osas lastakse vintpüssi SKY, mis on valmistatud enne 1940-dat aastat, relv peab olema originaal ja modifitseerimata. Kaugus 150m lamades asend ja ilma toeta. Teises osas lastakse püstolit. Püstol peab olema valmistatud enne 1940.aastat. Kuna meie meestel selliseid püstoleid võtta ei ole siis laename neid igal aasta soome sõpradelt. Seega ainus trenn mida me teha jõuame on enne võistlust viis proovilasku ja ülejäänud tuleb puhtalt laskja kogemuse ja külma närvi arvelt.

Rapla malev on käinud sellel võistlusel juba kümmekond aastat. Seekord olime esindatud 9 võistlejaga. Parim koht võistlustel on siiani olnud 2. koht mille lasi V.Reinaas 2017 aastal. Seekordne võistlus kujunes Rapla maleva ja Eesti jaoks erakordselt edukaks. Vintpüssi laskmises tuli koguni kolm esimest kohta Eestisse. Sealhulgas rändkarikas mida ei ole mitte kunagi ükski eestlane enne saanud. Sellel on ka põhjus, nimelt SKY vintpüssi võistlus on soomlastele väga hingelähedane ja nad võtavad seda võistlust tõsiselt, et sinna löögile saada peab olema suurepärane laskur.

Selle aasta  tulemus:
1. koht   Anti Grünberg  - Rapla malev - Rändkarikas
2. koht   Valdu Reinaas – Rapla malev
3. koht   Andres Käär – Harju malev
 
Püstoli laskmises oleme olnud alati väga heal tasemel vaatamata sellele ,et laseme võõrast relvast. Näiteks 2017 aastal tõime kolmikvõidu Rapla maleva meestega ära. 2018 tuli kolmikvõit. Seekord jäi soome vaid kolmas koht.
1. koht Kalle Toomet
2. koht Tõnis Otstavel – kolm aastat järjest teine
 
Siinkohal tuleb erilist tänu avaldada laskeinstruktorile Endel Kaasikule, kes Soome poolega tihedalt suhtleb ja meie meeste treeninguid korraldab.

Võistluste lõpus kutsuti meid kohe ka järgmisel aastal osalema. Omakorda kutsusime Soome mehi ka meie võistlustele, kus nad ka iga aasta käivad.
 

Tõnis Otstavel
Kompaniiveebel
 
 
NB! Pildil on Valdu Reinaas, Anti Grünberg, Kalle Toomet ja Tõnis Otstavel.