Teksti suurus:
A A A

Maleva suvepäevadel sai välja antud rändkarikas

21.09.2020
6.09 toimunud Rapla maleva suvepäevast Karitsal sai osa üle 130 inimese. 
Suvepäevad õnnestusid seekord väga hästi. Oli palju mõnusat tegevust ja meelelahutust nii suurtele kui väikestele ning vabatahtlike soov korraldada ja osaleda tõi naeratuse näole. Mõnus kamp oli koos ja tegutsemishoos.
Päeva võistualade üldarvestuses võitis peaauhinna, viis meetrit vorsti, võistkond „Kehtna käbedad“. Maleva viievõistluses oli esikolmik: 1. Kalle Toomet; 2. Triin Tähtla; 3. Mikk Virki.
Kalle Toomet sai viievõistluse rändkarika, millel on lugu. Nimelt ostis malevlane ja suvepäeva toimumispaiga peremees Kalev Kiviste Osta oksjonilt 1937. aastal Kaitseliidu Rapla malevkonna viievõistluse esimese koha auhinnaks olnud tassikomplekti – hõbedast tassialus ja selle sees õrnast klaasist tass. Tassialuse põhjale, sisse poole on graveeritud ka vastav kiri. Väikese uurimistöö tulemusel teame, et tol aastal võisteldi Rapla malevkonna rändkarikale esimest korda ja tookord võitis selle auhinna Karl Epner Järvakandist. Võistluste kavas olid toona 100m ja 1500m jooks, kõrgushüpe, kuulitõuge ja odavise. Seekord aga sootuks teised alad, mis jõukohased võrdselt meestele ja naistele. Lisaks oleme kokku leppinud, et tulevikus võivad viievõistluse alad olla vajadusel iga kord erinevad ja ei pea olema tõsised spordisooritused.
Auhinda oleme parendanud vaid niipalju, et see on puhastatud, kaetud maarjakasest ja klaasist ümbrisega, mis kaitseb ja millele saab graveerida võitjate nimesid.