Teksti suurus:
A A A

NKK koormusmatk

21.05.2019
Naiskodukaitse igakevadine koormusmatk Tartu lähistel Kambja vallas oli seekord eriti suuri väljakutseid pakkuv. Meie Rapla maleva naistest osalesid naiskodukaitsjad Lea Karjane, Kaidi Kauffeldt, Maire- Anu-Liis Oidsalu ja artikli autor Kersti Ojamets. Esindajana oli meile toeks Mehis Oidsalu. Kuuendat korda koormusmatkal olles oleme varasemalt kogenud mitmeid tingimusi ja raskusi, kuid tänavune võistlus oli omalaadne ning pakkus teistmoodi väljakutseid.  Nii rasket võistlust tegime esmakordselt.  Vaatamata mitmetele ebaõnnestumistele suutsime saavutada kolmanda koha, mida ise peame võidetud tulemuseks.
 
Meie võistkonna  jaoks ei ole koormusmatk pelgalt võistlus, kus ennast proovile panna, vaid see on suurepärane võimalus teha meeskonna tööd,  tunnetada üksteise pingetaluvust ja veeta kvaliteetne nädalalõpp looduses  ühise pingutuse nimel.  Tänavune koormusmatk tõestas meile seegi kord, et vaatamata maksimaalsele füüsilisele pingutusele ja vaimsele väsimusele  jäi meie naiskond ühtseks ja positiivseks. Hea on teada, et tänu Kaitseliidule seob meid ühine sütitav tegevus, mis kohati on hirmraske ja isegi ennasthävitav, kuid me teame ja oleme kindlad, et ka võistluse väliselt on olemas neli naist, kes tõttavad üksteisele appi igas olukorras.
 
Võistlusel läbisime 38 tunni jooksu orienteeruvalt 70 kilomeetrit, sooritasime  15 erinevat ülesannet, mis jagunesid vastavalt vastupidavuse, osavuse ja teadmiste valdkonda.
 
Koormusmatka võitsid Võrumaa ringkonna naised, teise koha saavutas Järva ringkond.

Foto: Eha Jakobson
Tekst: Kersti Ojamets