Teksti suurus:
A A A

Pealiku jõulutervitus

20.12.2018
Head Rapla maleva kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noored kotkad, kodutütred.

Olen küll alles nädalapäevi Rapla maleva pealik olnud, kuid see nädal on olnud täis palju toredaid avastusi ja kohtumisi maleva teenistujate ja vabatahtlikega. Senini on mu eelaimdus on paika pidanud - Rapla malev on täis teotahtelisi rõõmsaid ja aktiivseid inimesi, kes peavad enda jaoks tähtsaks koostegemise rõõmu, aitavad kaasa turvalisuse loomisele ja peavad tähtsaks vaba Eestit.
 
Käes on aasta kõige lühem aeg - talvine pööripäev, mis on juba ammusest ajast see aeg, mil vaadatakse möödunule ja tehakse plaane uueks aastaks. Mida mina uuelt aastalt ootan:
Tänapäeval kiputakse rohkem suhtlema virtuaalselt, eks Teiegi oskate nimetada virtuaalkaitseliitlasi, kes sotsiaalmeedias ja erinevates foorumites on väga aktiivsed, aga näost näkku suhtlema ja koos õppustel osalema mitte nii väga. Nagu Rapla maleva lippu üle võttes oma kõnes ka välja tõin - minu jaoks on tähtsad päris inimesed ja päris suhtlemine. Kui on midagi hingel või kui on mingi ettepanek meeles mõlkumas, siis ärge hoidke seda vaka all (või kõvakettal), vaid jagage julgelt teistega. Ootan, et ükski mõte ei jääks ainult mõtteks ja üheskoos leiaksime lahenduse paljudele muredele ja leiaksime uusi ideid kuidas Raplamaal kaitseliitlaslikku tegevust arendada.
 
20 aastat kaitseliitlasena on andnud mulle kinnitust, et ka Kaitseliidus kehtib Pareto printsiip, mille kohaselt 20% sisenditest annab 80% tulemusi; ei ole see ka Raplamaal teisiti: ka siin on umbes 20% kaitseliitlastest aktiivsed ja osalevad 80% õppustel. 80% malevlasi on figureerinud ainult 20% üritustel….
2019. aastaks soovin päkapikkudelt, et sellel teisel grupil, 80% kaitseliitlastel, saaks enda jaoks lahti mõtestatud, mida nad soovivad juurde õppida ja mis võiks olla järgmise aasta lõppeesmärk, kuhu 2019. aasta lõpuks välja jõuda. Esimene samm 80% hulgast kuulsusrikka 20% hulka astumisel ei pea olema pikk, neid samme tuleb veel, kuid olge kindlad, ma hakkan seda igalt vabatahtlikult küsima, et miks ta on Kaitseliidu Rapla malevas ja mis eesmärk tal on Kaitseliidus tegutsemisele 2019. aastal. Peaasi, et vastus oleks aus, aga see-eest läbimõeldud.
 
Raske õppusel, kerge lahingus. Kui ajanappus ja pikka vahemaa ei võimalda siiski oma relvavendade ja pealikuga mõtteid jagada, ja õppusele ka ikka kuidagi ei jõua, siis tehke vähemalt teoorias endale asi selgeks. Varahommikul, kui päkapikud on lahkunud, lae alla tasuta äpp „Ole valmis!“ ning vaata, kui hea kaitseliitlane- naiskodukaitsja- noorkotkas või kodutütar Sa tegelikult oled!

https://play.google.com/store/apps

https://itunes.apple.com/ee/app/ole-valmis/id1398392850?mt=8Seniks aga kõigile rahulikku jõuluaega ning tujuküllast aastavahetust!
 
 
Valjo Tooming
Major
Malevapealik