Teksti suurus:
A A A

Rapla maleva aktiivi päev

28.01.2019
Laupäeval (26.jaanuar) toimus Rapla maleva aktiivipäev, mille eesmärgiks oli maleva eri tasandi vabatahtlike juhtidega üheskoos võtta kokku 2018. aasta ja seada sihte käesolevaks aastaks.

Päev oli väga produktiivne, alates kaitseväe juhataja, Järvakandi mehe, kindralmajor Martin Heremi ettekandega, sellest mis seis on kaitsejõududega üldiselt, ning millised ta näeb Kaitseliidu tulevikku. Martin Heremi militaarkarjäär sai alguse Raplamaa kaitseliitlasena, kuid sündmused on viinud teda erinevatesse Eesti nurkadesse. Seega, peale kaitseväe juhataja esinemist parandas malevapealik mjr Tooming selle vea ulatades kin-mjr Heremile avalduse tulla tagasi Rapla maleva liikmeks. Selle avalduse täitis kindral ära suurima rõõmuga.

Päev jätkus malevapealiku ettekannetega 2018. aasta kohta ja tutvustades 2019 aasta ülesandeid. 2019. aasta väljaõppeline teravik keskendub lahingukompaniil juuni lõppu, mil toimub rahvusvaheline kaitseväe koostööõppus brittidega, millest võtab osa ka Põhja maakatseringkonna Põhja lahingugrupp, mille koosseisu kuulub ka meie kompanii. Aasta lõpupoole on Rapla maleval kavas läbi viia valmidusõppus, mis keskendub muuhulgas ka asümmeetriliste ohtude tõrjumisele koostöös PPA ja kohalike omavalitsustega.

Aga maleva tegevus ei piirdu ainult väljaõppega. Augustis toimuvad Kaitseliidu päevad, millest Rapla malev alati aktiivselt on osa võtnud ja erinevatelt sportmängudelt esikohti koju toonud. Kindlasti hoiame ka sel aastal lippu kõrgel. Sporditegevus on üleüldse olnud Rapla maleva üks trumpässasid. Malevapealiku soovide kohaselt võiks igapäevaselt vabatahtlike seltskondlik elu aktiivsemaks muutuda, sest Kaitseliit ei ole ainult relv käes kodumaa kaitsemine, vaid suurim ühistegevuse organisatsioon, suurim mittetulundusühing. Ühiselt ette võttes tugevneb ka kaitseliitlaste sisemine side ja seeläbi tunnetab Raplamaa kogukond Rapla malevat kui üht enesestmõistetavat osa kohalikust elust. Täpsemad juhised 2019. aasta kohta kinnitatakse Rapla maleva 2019. aasta käsuga lähinädalal.

Päev jätkus grupitöödega, mille käigus arutleti selle üle, mis on Kaitseliit, mida ta tahab oma liikmetelt, kuidas vabatahtlikke rohkem motiveerida ja mis üritusi vabatahtlikud ise tahavad.

Viimase grupitööna tõi vabatahtlikud malevapealikule välja Rapla maleva tugevused, milleks on: maleva teenistujad on alati valmis vabatahtlikke aitama, huvilistele leitakse alati võimalused ennast koolitada ja täiendkoolitada ja sporti hoitakse au sees. Malevapealik andis lubaduse hoida Rapla maleva lippu kõrgel ning jätkata valdkondadega, kus malev seni tugev on olnud.

Tänud kõigile vabatahtlike juhtidele, kes leidsid aega osaleda ja kaasa mõelda-arutada.