Teksti suurus:
A A A

Toimus VÜT1 kursuse neljas nädalavahetus

18.04.2023
Rapla maleva VÜT1 kursuse neljas nädalavahetus sai ENDEXi eile, pühapäeva õhtul. Neljanda mooduli väljaõppe märksõnad olid paiknemine, jälitamine, eksitamine ning taga- ja kiirvaritsus, kus teooriaõpe ja praktika toimusid käsikäes meetodil, et õppurid said õpitut koheselt ka maastikul järele proovida.
Võrreldes eelnevate VÜT õppemoodulitega oli käesoleval korral suurem rõhk füüsilisel ettevalmistusel- õppusel tuli täisvarustuses taktikaliste ülesannete täitmiseks suhteliselt pikki metsaseid ja soiseid vahemaid läbida. Füüsis pidas õppuritel vastu ja keegi rivist seetõttu välja ei astunud. Nädalavahetuse kulminatsiooniks oli õppuritele jao paiknemis- ja vastutusala hõivamine, kiirvaritsuste läbiviimine ning järgnevalt jälitajate ja vastutegevuse käest eksitusalas pääsemine (kõike nädalavahetusel õpitut rakendades).
Korraldajate eriline tänu RMK-le, kelle loal saime õppe läbiviimiseks kasutada kümneid ruutkilomeetreid hõlmavat metsamassiivi maakonna lõunaosas, mis väljaõppe läbiviimisele kõvasti kaasa aitas.
Kokku osales VÜT1 kursuse paiknemise ja eksitamise moodulil pea kuuskümmend õppurit ning lisaks instruktorkoosseis ja vastutegevus ca 30 osalejaga. Instruktoritena kaasasime Rapla maleva VGr-i ja VÜT1 kursuse läbinud kaitseliitlasi, kes oma õpitud oskused uutele VÜT kursuslastele edasi andsid. Hindame teie panust! Eraldi täname Rapla maleva noorkotkaid, kes jälgede ajamisel ja õppurite jälitamisel maastikul näitasid üles erakordset järjekindlust ja nutikust.
Fotod: Kalev Kiviste