Teksti suurus:
A A A

Vabadust ei anta enam iial käest

24.08.2021
Taaiseseisvumispäeval leidis Tallinnas aset kaitseväeline jalutuskäik, milles osalesid 30 aastat tagasi sama marsruuti pidi liikunud kaitseliitlased kui ka praegused kaitseliitlased- naiskodukaitsjad, noored kotkad, kodutütred, kes avaldasid austust neile meestele-naistele, kes 30 aastat tagasi püstitasid barrikaade Toompea lossi juurde, Raadiomaja juurde ja teletorni juurde. Rivistusel osalenud sajad kaitseliitlased liikusid Vabaduse väljakule Raadiomaja juurest, kust neid saatis heade sõnadega teele rahvusringhäälingu juhatuse esimees Erik Roose, kes oli ka ise 30 aastat tagasi toimunud sündmuste keerises.

Rapla maleva ridades marssisid uhkelt ühte jalga toonane Kaitseliidu ülem kol Manivald Kasepõld ja toonane noorkaitseliitlane, nüüdne Kaitseväe juhataja kin-ltn Martin Herem.   

Vabaduse väljakul pidas kõne teiste seas Rapla maleva liige Manivald Kasepõld.

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ütles oma kõnes: "Me oleme ühe korra oma vabaduse kaotanud ning me ei tohi lasta sel enam korduda. Kaitseliidu ülemana luban täna siin teie ees seistes, et Kaitseliit teeb kõik endast oleneva, et meil ei tuleks taas end vabaks võidelda ja kui seda teha tuleb, siis teeme seda üheskoos nii, nagu 30 aasta eest."