Teksti suurus:
A A A

Võidupüha tuletoojad

13.05.2019
2019. aasta Võidupüha paraadi tuletoojateks, kes viivad Vabariigi presidendilt võidutule maakondadesse, on malevate parimad sportlased. Tänavu möödub 125 aastat Rahvusvahelise Olümpiakomitee asutamisest ja kaasaegsete olümpiamängude algusest. Kehakultuur ja sport on olulisel kohal Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde igapäevases tegevuses. Seetõttu tahetakse selle aasta Võidupüha paraadil rahvale tutvustada meie parimaid.

Malevas osutusid valituks: 

• TRIIN TÄHTLA – osalenud aktiivselt erinevatel spordiüritustel nagu suusatamine, orienteerumine, kolmevõistlus, kergejõustik, laskmine ja aidanud maleval saavutada häid tulemusi võistkondlikus arvestuses ning olnud tubli spordi eestvedaja. Laskespordis Eesti meister. 

• TAUNO SAU – osalenud samuti mitmeid aastaid erinevatel spordiüritustel nagu suusatamine, võrkpall, jalgpall ja aidanud maleval saavutada häid tulemusi võistkondlikus arvestuses. Lisaks aidanud oma osalusega korduvalt maleva Jüriöö jooksul võidule. Suurimaks teeneks on meie saalihoki naiskonna ja ka noorte iganädalane treenimine. Mäletatavasti sai naiskond tema treenimisel meistriliiga pronksi ja U14 tüdrukud tulid Eesti meistriks.